13 vecí, ktorých by ste sa mali vzdať, ak chcete byť úspešný

„Niekto mi raz povedal definíciu pekla:

„Vo svoj posledný deň na Zemi, osoba, ktorou ste sa stali, sa stretne s osobou, ktorou ste sa mohli stať.“ – Anonym

Niekedy na to, aby sme sa stali úspešnými a dostali sa bližšie k osobe, ktorou sa môžeme stať, nepotrebujeme ďalšie veci – musíme sa vzdať niektorých z nich.

Existujú určité veci, ktoré sú univerzálne, ktoré vás spravia úspešnými ak sa ich vzdáte, aj keď každý môže mať inú definíciu úspechu.

Môžete rezignovať na niektoré z nich hneď, no iným to môže trvať trochu dlhšie, aby sa ich vzdali.

1. Vzdajte sa nezdravého životného štýlu

„Starajte sa o svoje telo. Je to jediné miesto, v ktorom musíte žiť.“ – Jim Rohn

Ak chcete v živote niečo dosiahnuť, všetko sa začína tu. V prvom rade sa musíte starať o svoje zdravie a tu ide o dve veci, ktoré musíte mať na pamäti:

1.  Zdravá strava

2. Fyzická aktivita

Sú to malé kroky, ale jedného dňa si budete ďakovať.

2. Vzdajte sa krátkodobého myslenia

„Žijete len raz, ale ak to robíte správne, raz stačí.“ – Mae West

Úspešní ľudia si stanovujú dlhodobé ciele a vedie, že tieto ciele sú výsledkom krátkodobých zvykov, ktoré je potrebné vykonávať každý deň.  Tieto zdravé návyky by nemali byť niečo, čo robia; malo by ísť o niečo, čo stelesňujú. Je rozdiel medzi: „pracovaním na sebe sa pre získanie tela na leto“ a „pracovaním na sebe kvôli tomu, kým sme.

3. Nepodceňujte sa

„Vaše podceňovanie nijak svetu nepomôže. Nie je pravda, že keď sa scvrknete, ostatní ľudia sa pri Vás nebudú cítiť neisto. Všetci môžeme žiariť ako malé deti. Nie je to len v niektorých z nás; je to v každom a ak necháme naše svetlo žiariť, podvedome tým dávame ostatným súhlas, aby urobili to isté. Ako sme sa oslobodili od nášho strachu, tak naša prítomnosť automaticky oslobodzuje ostatných.“ – Marianne Williamson

Ak ste nikdy neskúsili a nechytili sa veľkej príležitosti, alebo ste nedovolili Vašim snom stať sa skutočnosťou, nikdy neuvoľníte svoj skutočný potenciál. Svet nikdy nebude mať prospech z toho, čo by ste mohli dosiahnuť. Takže vyjadrite svoje myšlienky, nebojte sa zlyhania a rozhodne sa nebojte uspieť.

4. Vzdajte sa výhovoriek        

„Nie je to o kartách, ktoré sú rozdané, ale o tom, ako s nimi hráte.“ – Randy Pausch

Úspešní ľudia vedia, že sú zodpovední za svoj život, bez ohľadu na svoj východiskový bod, slabiny a minulé neúspechy. Uvedomenie si, že ste zodpovední za to, čo sa bude diať ďalej vo Vašom živote je tak desivé a vzrušujúce. A keď si to uvedomíte, stane sa to jediným spôsobom, ako dosiahnuť úspech, pretože výhovorky bránia nášmu osobnému a profesionálnemu rastu. Ovládnite svoj život, nikto iný to nespraví.

5. Vzdajte sa uzavretého myslenia

Budúcnosť patrí tým, ktorí sa učia viacerým zručnostiam a kombinujú ich kreatívnymi spôsobmi.“ – Robert Green

Ľudia s uzavretým myslením si myslia, že ich inteligencia alebo talent sú jednoducho pevné rysy a že talent samotný vytvára úspech – bež námahy. Mýlia sa. Úspešní ľudia to vedia. Investujú obrovské množstvo času na dennej báze na to, aby rozvinuli svoje myslenie, získali nové vedomosti, učili sa novým zručnostiam a zmenili svoje vnímanie vo svoj prospech. Pamätajte, to, kým ste dnes, nie je to, kým môžete byť zajtra.

6. Prestaňte veriť v okamžitý úspech

„Každý deň v každom smere som stále lepší a lepší.“ – Émile Couée

Okamžitý úspech je mýtus. Úspešní ľudia vedia, že neustále vykonávanie malých zlepšení každý deň sa v priebehu času prináša žiaduce výsledky. To je dôvod, prečo by ste mali plánovať do budúcnosti, ale každý deň sa zlepšiť čo i len o 1%.

7. Vzdajte sa svojho perfekcionizmu

“Plavba poráža dokonalosť.“ – Khan Academy Development mantra

Nič nikdy nebude dokonalé bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíme. Strach zo zlyhania alebo dokonca z úspechu nám často bráni prijať akciu prezentovať našu tvorbu vonku vo svete. Ale veľa príležitostí minieme, ak budeme čakať na správnu chvíľu. Takže sa plavte a zlepšujte.

8. Vzdajte sa viacerých činností naraz

„Nikdy nedosiahnete svoj cieľ, ak sa zastavíte a budete hádzať kamene na každého psa, ktorý šteká.„ – Winston S. Churchill

Úspešní ľudia to vedia. To je dôvod, prečo si vybrať jednu vec a potom na ňu udrieť dopodrobna. Bez ohľadu na to, o čo ide – podnikateľský nápad, rozhovor alebo tréning. Byť plne prítomný a oddaný jednej úlohe je nenahraditeľné.

9. Vzdajte sa potreby mať všetko pod kontrolou

„Niektoré veci sú na nás a niektoré veci nie sú na nás.„ – Epictetus, stoický filozof

Rozlišovanie týchto dvoch variantov je dôležité. Odkloňte sa od vecí, ktoré nemôžete ovládať a zamerajte sa a tie, ktoré môžete. Vedzte, že niekedy je jediná ovládateľná vec Váš postoj k niečomu.

10. Nehovorte „ÁNO“  na veci, ktoré nepodporujú Vaše ciele

„Ten, kto chce dosiahnuť málo, musí sa obetovať len trochu; ten, kto chce dosiahnuť viac, musí obetovať viac; ten, kto chce dosiahnuť oveľa viac, musí priniesť veľkú obetu.“ – James Allen

Úspešní ľudia vedia, že na splnenie svojich cieľov budú musieť povedať „nie“ na určité úlohy, aktivity, čas s priateľmi alebo rodinou. V krátkodobom horizonte sa môžete obetovať pre okamžité uspokojenie, ale keď príde na dosiahnutie Vašich cieľov, bude to všetko stáť za to.       

11. Prerušte styky s otravnými ľuďmi

„Ste priemerom piatich ľudí, s ktorými trávite najviac času.“ – Jim Rohn

Ľudia, s ktorými trávime najviac času, prispievajú k tomu, kým sme. Existujú ľudia, ktorí sú menej skúsení vo svojom osobnom i profesionálnom živote a naopak ľudia, ktorí sú dokonalejší ako my. Ak trávite čas s tými, ktorí sú za Vami, Váš priemer bude klesať, a zároveň aj Váš úspech. Ale ak trávite čas s tými, ktorí sú dokonalejší ako Vy, bez ohľadu na to, ako náročné to môže byť, stanete sa úspešnejšími. Pozrite sa okolo seba a uvidíte, či je potrebné vykonávať zmeny.

12. Vzdajte sa potreby byť obľúbeným

„Jediný spôsob, ako nenaštvať ľudí, je nerobiť nič dôležité.“

Premýšľajte o sebe ako o medzere na trhu. K dispozícii bude veľa ľudí, ktorí majú radi toto miesto a budú tam aj ľudia, ktorí ho radi nemajú. Bez ohľadu na to, čo robíte, nebudete schopní dosiahnuť, aby bol celý trh ako vy. To je úplne prirodzené a nie je potrebné ospravedlňovať sa sám sebe. Jediná vec, ktorú môžete urobiť, je zostať kým ste, zdokonaľovať sa, vytvárať hodnotu každý deň a vedieť, že rastúci počet nenávistných ľudí znamená, že robíte dôležité veci.

 13. Vzdajte sa svojej závislosti na sociálnych médiách a televízii

„Problém je, že si myslíte, že máte čas.“ – Jack Kornfield

Impulzívne prehliadanie internetu a sledovanie televízie sú choroby dnešnej spoločnosti. Tieto dve činnosti by nikdy nemali byť únikom z Vášho života alebo od Vašich cieľov. Pokiaľ Vaše ciele nie sú závislé ani na jednej z nich, mali by ste minimalizovať alebo dokonca eliminovať svoju závislosť na nich a nasmerovať čas k veciam, ktoré môžu obohatiť Váš život.

Zdroj: medium.com

Zdieľať na FacebookuShare on Facebook0

5 spôsobov ako dosiahnuť finančnú slobodu, bez omáčok priamo k veci + newsletter

Pozor! Neposielame nikdy spam a v každom emaili sa môžete odhlásiť z odberu.

Napíšte nám

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *