7 Chýb, ktoré úspešní ľudia nikdy nezopakujú

Toto je Váš život a máte ho len jeden. Nech to stojí za to.

Kimanzi Constable

Úspech často prichádza vďaka vedomostiam a skúsenostiam ktoré získate, keď sa dopustíte chyby. Sme ľudia a je prirodzené, že robíme chyby – a vo chvíli, kedy sa zdá, že nič nevychádza, môžete dať na pocity alebo sa niečo nové naučiť a posúvať vpred.

Úspešní ľudia nedovolia, aby im chyby bránili v dosiahnutí ich životných cieľov. Chyby berú ako neoceniteľné životné skúsenosti, ktoré ich formujú. Zároveň sa učia tieto chyby nezopakovať.

Tu je sedem chýb, s ktorými sa stretol každý úspešný človek, poučil sa z nich a viac ich nebude opakovať.

1. Úspešní ľudia nepúšťajú zlé vzťahy do svojho života

Vzťahy vo Vašom živote sú ukazovateľom Vášho úspechu. Ako povedal Jim Rohn: „Si priemerom piatich ľudí, s ktorými tráviš najviac času.“ Negatívne vzťahy Vás stiahnu na svoju úroveň. Tie pozitívne Vás naopak posunú ďalej, ako to čakáte. Ak chcete, aby to bola jedna z najúspešnejších etáp vo Vašom živote, prehodnoťte svoje vzťahy. Nerobte chybu, ktorá dovolí zlým vzťahom zabrzdiť akýkoľvek progres, ktorý smeruje k úspechu.

2. Úspešní ľudia netrávia čas prácou, ktorá ich nenapĺňa

Mnohí z nás strávia aspoň 40 hodín týždenne nejakým druhom práce. Môže ísť o tradičné zamestnanie či podnikanie, ale ak Vás to, čo robíte počas týchto 40 hodín nenapĺňa, vplýva to na každú oblasť Vášho života. Ani sa nenazdáte a strávite roky svojho života niečím, čo pomaly zožiera Vaše odhodlanie žiť lepší život. Nie je to ľahké – najmä v našej súčasnej ekonomike -nájsť si prácu, ktorá Vás napĺňa a zároveň je dobre zaplatená, ale nič, čo za to stojí, nie je jednoduché. Venujte preto čas hľadaniu alebo vytvoreniu práce, ktorá podporuje spôsob života, ktorý chcete žiť a ktorý Vám dáva slobodu.

3. Úspešní ľudia nedovolia pochybnostiam a strachu diktovať ich voľbu

Pochybnosti a strach sú normálnou časťou života každého z nás. Ale Vaše reakcie na tieto pocity vplývajú na Vašu cestu úspechu. Úspešní ľudia sa rozhodujú na základe hodnôt a sily. Vedia, ktoré hodnoty sú pre nich najdôležitejšie a robia rozhodnutia, ktoré sa s týmito hodnotami stotožňujú. Pochybnosti a strach nemajú pri ich rozhodovaní žiadnu váhu.

4. Úspešní ľudia nenasledujú sny druhých

Je prirodzené chcieť to, čo vyzerá a pôsobí ako úspech. Vidíte niekoho vykonávať to a chcete to aj vo svojom živote. Ale sny, ciele a sloboda musia byť osobné. Musíte prísť na to, aké sú Vaše sny a prečo sú pre Vás dôležité. Úspešní ľudia nestrácajú čas a energiu na žiarivé objekty. Nedovoľte, aby Vás pôvab snov druhých ľudí vykoľajil z objavovania tých Vašich.

5. Úspešní ľudia nepodceňujú fyzickú kondíciu

Čo jete a ako aktívny ste, má vplyv na Vašu energiu, ktorá je potrebná pri dosahovaní Vašich cieľov. Vaša fyzická zdatnosť je úzko spätá s cestou úspechu. Úspešní ľudia si udržiavajú kondíciu a zdravie je ich prioritou, pretože si uvedomujú, že je to jeden z kľúčov k dlhému a šťastnému životu. Nejde len o udržiavanie kondície, je potrebné využiť silu, ktorá prichádza v harmónii s telom.

6. Úspešní ľudia nerobia veci, ktoré vedia, že nechcú robiť.

Existuje veľa vecí, ktoré by ste mohli robiť a dokonca pôsobia dôležito, ale nie sú, ak ste k sebe úprimný. Úspešní ľudia tieto veci doslova odstrihnú zo svojho života a to je pointou vytvorenia slobodného života. Každý moment trávia činnosťami, ktoré vedú a podporujú vysnený spôsob života. Čas je vzácny a život krátky. Nestrácajte ani jedno tým, že budete robiť veci, ktoré nechcete alebo nepotrebujete.

7. Úspešní ľudia nekopírujú niekoho, kto je úspešný.

Je prirodzené chcieť napodobniť alebo dokonca kopírovať úspech. Tí, ktorí sú úspešní, vidia hodnotu vo vytváraní úspechu, ale chápu, že kopírovanie nevytvorí ten istý výsledok. Len preto, že niečo funguje u jedného, neznamená, že bude fungovať aj u Vás. Vaše ciele, sny a ašpirácie musia byť osobné.

Učte sa zo svojich chýb. Všetci ich robíme a budeme ich robiť po zbytok nášho života – tak sa na nich pozerajte ako na životné lekcie. Kľúčom nie je vrátiť sa tam, kde ste narazili predtým. Spadnúť a vstať odhodlaný pracovať na svojich cieľoch je omnoho rozumnejšie. Toto je Váš život a máte ho len jeden. Nech to stojí za to.

zdroj: www.success.com

Zdieľať na FacebookuShare on Facebook0

5 spôsobov ako dosiahnuť finančnú slobodu, bez omáčok priamo k veci + newsletter

Pozor! Neposielame nikdy spam a v každom emaili sa môžete odhlásiť z odberu.

Napíšte nám

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *