Ako si zaručene znížiť šance na úspech?

Tak ako aj úspešných aj neúspešných spájajú určte návyky, ktoré získali za život a ktoré určujú ich osud. Ak robíte tieto veci, tak sa oberáte o ďalšie percentá pravdepodobnosti, že v živote budete patriť k tej menšine úspešných ľudí:

1. Nemajú plán

Nevieš kam smeruješ, chceš mať veľa peňazí, ale nemáš plán koľko zarobíš, koľko ušetríš, koľko investuješ.

Nemáš rozplánovane činnosti, čo musíš urobiť dnes, zajtra, tento mesiac na to aby si dosiahol svoj cieľ?

2. Spoliehajú sa na názory svojich známych

Neriaď sa podľa názorov tvojho okolia. Nepriradzuj dôležitosť týchto názorov podľa toho s kým máš lepší vzťah, ale podľa toho, kto je v danej oblasti väčším odborníkom.

Ak chceš začať podnikať v určitom odvetví , tak neber vážne názor tvojej mamky, ak celý život bola v zamestnaní. Neber názor na politiku od svojho suseda, ak sa v tejto oblasti nikdy nepohyboval.

Naopak ak tvoj otec je mechanik s dlhoročnou praxou, tak jeho názor na kúpu auta ber vážne do úvahy.

Nikto nie je expertom v každej oblasti, ale svoj názor ti ponúkne aj z oblasti, ktorým tak dobre nerozumie. Rozlišuj tieto názory a riaď sa podľa ich odbornosti.

Ale nezabúdaj nato, že názor nie je fakt a skutočnosť môže byť iná, ako pohľad jednej osoby na danú vec. Mýliť sa je ľudské.

3. Sú poslušné ovce

Už keď sme boli deti, tak nám stále opakovali, počúvaj, nevyskakuj, rob čo ti kážem a podobne. Bohužiaľ vo väčšine ľudí sa to zakorenilo a správajú sa doslova ako ovce.

V jednom pokuse v USA do miestnosti plnej ľudí začal prenikať dym všetci kľudne sedeli a tak aj pokusné osoby ostali sedieť. Ak by nereagovali ostatný ľudia a bola by to reálna situácia, tak by tam zhoreli.

Dnes ak chcete byť úspešný,  nemôžete byť poslušná ovca a snažiť sa všetkým vyhovieť, ale musíte vystúpiť z davu a ísť si za svojím.

4. Pochybujú o sebe

Stále riešiš, či na to mám? Či ty si ten, kto by mal uspieť? Predsa ja som z takého zapadákova a to je nepravdepodobné. Ja som taký a taký…. Uspieť nie je ľahké ani jednoduché, ale takéto myšlienky ti určite nepomôžu.

Začni tvoriť plán zaoberaj sa tým čo máš urobiť a na takéto negatívne myšlienky si jednoducho nenájdi čas. Zamestnaj svoju myseľ.

5. Nekonajú

Stále rozmýšľaš keby a vtedy…. Nikdy nebude tá správna chvíľa a nikdy nebudeš pripravený. Musíš to postupne vytvoriť. Vytvoriť svoju budúcnosť deň za dňom. Môžeš tvoriť plán, môžeš myslieť pozitívne, ale bez akcie sa ani lístok nepohne.

Každý deň urob niečo pre svoj úspech a ten sa postupne objaví. Každým dňom budeš lepší a pripravenejší na príležitosti, ktoré sú tu neustále. Konaj aj cez všetky negatíva a prekážky a každým dňom budeš úspešnejší.

Zdieľať na FacebookuShare on Facebook0

5 spôsobov ako dosiahnuť finančnú slobodu, bez omáčok priamo k veci + newsletter

Pozor! Neposielame nikdy spam a v každom emaili sa môžete odhlásiť z odberu.

Napíšte nám

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *